Logo gemeente Steenbergen
Bezoekadres: Buiten de Veste 1 | 4652 GA Steenbergen | | e: info@gemeente-steenbergen.nl
Welkom bij de gemeente Steenbergen
home > content > u bent hier

Inzameling kunststof verpakkingsmateriaal


De gemeente Steenbergen start in december 2009 met het gescheiden inzamelen van kunststof verpakkingsmateriaal. Vanaf dat moment kunt u uw plastic flessen, boterkuipjes, shampooflacons, wasmiddelenflacons en overige plastic verpakkingen apart en gratis aanbieden in de daarvoor bestemde containers.

Door de wettelijke verplichting starten alle Nederlandse gemeenten met de gescheiden inzameling van kunststof verpakkingen. Landelijk is al een campagne gestart om u hierop te attenderen. Wellicht heeft u er al iets van gezien: de ‘plastic heroes’–campagne met het oranje poppetje. Met deze campagne wil de overheid aandacht vragen voor het nut en de noodzaak van het gescheiden inzamelen van kunststof verpakkingen.

Van afval naar grondstof: besparing voor het milieu en voor uw portemonnee!
Door hergebruik van kunststof verpakkingen ontstaat een nieuwe grondstof voor de productie van kunststof verpakkingen, maar ook bijvoorbeeld voor fleece kleding, speelgoed en tennisballen. Door een goede scheiding van het plastic afval kunt u tevens kosten besparen. Het verwerken van het restafval (uit uw grijze container) is namelijk een kostbare aangelegenheid. Hoe meer kunststof verpakkingen we met z’n allen scheiden, hoe hoger de besparing op de afvalstoffenheffing kan uitvallen.

Hoe kunt u kunststof verpakkingen aanbieden?
Als inwoner heeft u van de gemeente een brief met aanvullende informatie bijgesloten en 1 plastic zak ontvangen om uw verpakkingsafval in te doen. Deze zak is symbolisch bedoeld, u mag hiervoor natuurlijk ook een plastic draagtasje gebruiken, als het materiaal maar van plastic is.

Brenglocaties
U kunt het kunststof verpakkingsmateriaal deponeren in de speciaal hiervoor geplaatste containers. Deze bovengrondse containers staan verspreid over de gehele gemeente en vallen op door de oranje kleur.

De locaties zijn
De Heen: Dorpsweg Dorpshuis de Stelle;
Nieuw Vossemeer: Simon Luymesstraat bij glasbak en Nieuw-Vossemeersedijk bij glasbak/kledingcontainer;
Welberg: Kapelaan Kockstraat bij glasbak/kledingcontainer;
Kruisland: Molenstraat bij glasbak;
Dinteloord: Dorus Rijkersstraat bij glasbak, Zuideinde, bij glasbak, Prinses Irenestraat, bij glasbak, Wipmolen;
Steenbergen: Nieuwstad parkeerplaats Aldi, Noorddonk bij glasbak, Oudlandsestraat bij glasbak naast Jumbo, Burgemeester van Loonstraat bij glasbak Lidl en Havenpad bij Albert Heijn;

U kunt uw kunststof verpakkingsafval ook zelf brengen naar de Milieustraat, Van Andelstraat 6, Steenbergen. Hier staan twee containers.

Medewerking
Om de inzameling van het kunststof verpakkingsmateriaal te laten slagen heeft de gemeente uw medewerking nodig. U zult zien dat de inhoud van uw restafvalcontainer en de verzamelcontainer beduidend minder wordt. Veel afval bestaat immers uit kunststof verpakkingsmateriaal.

Meer informatie
Wilt u meer informatie kijk dan op de website van plastic heroes: www.plasticheroes.nl.
Klik hier voor de speciale folder